Skip to main content

Kapavietės įrengimas – kaip išsirinkti tinkamus specialistus ?

Būkime atviri – kapavietės įrengimas kokybiškai, greitai ir dar pigiai nebūna. Kokybiškas darbas reikalauja laiko arba daugiau dirbančių žmonių, to pasekoje kyla kaina. Priešingu atveju kokybė bus abejotina, tad prieš pasirinkdami specialistus turėtumėte įvertinti šiuos aspektus:

  1. Paklausti apie jų patirtį, t.y. kaip įgavo žinias, kiek laiko dirba ir pan.
  2. Paprašyti darbų pavyzdžių su kainomis. Paklauskite 1-3 žmonių kontaktų, kuriems buvo atlikti darbai, kad galėtumėte rekomendacijas gauti. Jeigu yra vengiama tai padaryti – būkite atidūs. Jeigu kontaktai pateikiami, galite jaustis ramesni ir svarstyti, ar verta pasikalbėti su buvusiais klientais. Ne visada ir jie būna atviri.
  3. Įvertinkite atliktų darbų kainos lygį rinkoje, nesudėtinga tai padaryti, jeigu nepatingėsite ir apklausite bent kelis specialistus. Jeigu kaina ženkliai aukštesnė arba mažesnė nei rinkoje – klauskite kodėl. Gali būti jog buvo naudotos kitokios medžiagos, sprendimai ar pan.
  4. Pasirašykite aiškią ir konkrečiais terminais pagrįstą sutartį ir tik tada mokėkite avansą.
  5. Bendraukite su meistrais iš anksto apie naudojamas medžiagas, pvz.: betonas, armatūra, klijai ir pan.

Dažniausios problemos pasirinkus netinkamus specialistus:

  1. Kapvietės pamatų subyrėjimas, trūkinėjimas. Priežastis – prastai pagamintas betonas.
  2. Bortelių ar net paminklo spalvos pakitimai. Priežastis – netinkamai parinktas kinietiškas akmuo, pvz: saulėtoje vietoje naudojamas.